Nech se unášet

1. května 2018 v 23:11 | Charlen |  Žiju
Zdravím všechny, kteří se chystají přečíst si tyto odstavce plné hlubokých myšlenek a prožitých událostí. Je mi velkou ctí znovu prezentovat své umělecké skills v psaní. Ne, teď trochu seriózně.. Děkuji, že si to přečtete, pokud si to přečtete.


_______________


Ráda bych vás předem upozornila, abyste od toho nečekali nějakou spisovnou češtinu, slušné projevy a už vůbec u tohohle nemějte růžové brýle. Já nejsem žádná laciná Disneyovka (i když ty mám zrovna trošku ráda). Inu, začněme tak, proč jsem od posledního článku nechala půlroční odmlku. Možná se ptáte.. chceš vůbec psát blog? Jasně, že chci. Ale není to tak jednoduché. Vím, tohle píše každej a je to už trapné, ale fakt to není tak jednoduché. Psychické poruchy, bipolární porucha, deprese a podobné sračky, k tomu maturita a neustálý osobní vývoj a hlavně rozvoj, prostě nic moc období. Ve školce jsem chtěla být dospělá, teď chci zpátky do školky. Člověk si dary uvědomí až teprve, co je ztratí a u věku to platí dvojnásob. Heh.. zpátky k tématu. Zkrátka jsem se učila (čti: utápěla v depkách a alkoholu), chodila do práce a věnovala svému psychickému stavu, který se mi podařilo KONEČNĚ naladit aspoň trochu na dobrou vlnu. Věřte mi, trvalo mi to kurde dlouho.

Přestala jsem kouřit. Konečně, po šesti letech jsem to dokázala. Je to sice teprve měsíc a půl, ale je to nejdéle, co jsem to bez cigár vydržela a stále se mě to drží. Nekouřím. Já fakt nekouřím...

Z vegetariána a chvilkového masojedlíka na vegana. Opět... konečně. Chápejte to tak, že 3 roky vegetarián, pak měsíc vegan, pak zkrat a 3/4 roku masojedlík a teď konečně srovnány priority a myšlenky, takže už se můžu věnovat jen tomu, co DOOPRAVDY zastávám a hlavně chci zastávat. Ptáte se proč? Je to jak z hlediska etického, tak z hlediska zdraví. Možná si řeknete, že veganství zdravé vůbec není, ale na to už vám chystám samostatný článek.

Maturita v plném proudu. Bojím se. Nechce se mi. Ale doufám a věřím, že to dám. Přeci jen, to nejhorší, co se mi může stát je to, že půjdu na některou z těch zkoušek v září. Takže tomu nechávám volný průbeh, učím se, ale zároveň nešedivím.

Buddhistický způsob myšlení. Na toto chystám taktéž samostatný článek, ale jediné, co vám prozradím již tu je zajímavost, že v jakémkoli náboženství je uctíván jakýsi "bůh" (křesťanství = Kristus, islám = Alláh, ...), ale v buddhismu je uctívána prioritně myšlenka a víra, ne jedinec.

Co se týče mého celkového života, já se cítím lépe. Asi jsem konečně pochopila to přísloví: "Žij dneškem." Kdo nám dá záruku, že nás zítra neunesou mimozemšťani, nesejme asteroid a nebo jen nezabije psychopatická sousedka? A hlavně.. nenarodili jsme se jen proto, abychom se chtěli zabít. To je mé uvědomění a doufám, že to někomu aspoň trošičku otevře oči a vykouzlí úsměv na tváři.

_______________


Na závěr: Nechte se unášet tím, co vám říká podvědomí. Má většinou ty nejlepší nápady.
S láskou,
Charlen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Introvert / extrovert

Introvert
Extrovert

Komentáře

1 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 9. května 2018 v 20:39 | Reagovat

Blahopřeju k tomu nekouření. A sržím pěsti, aby to vydrželo. A taky aby vyšla maturita pokud možno hned napoprvé. Život je boj :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama